Vnitřní dítě

Co je vnitřní dítě?

Jak sám název napovídá, je to dítě uvnitř nás.

Přestože jsme dávno dospělí, neseme si s sebou všechna zranění, odmítnutí, strach, stud, hněv a v neposlední řadě i zoufalství, které se nám dělo jako dětem. A jako děti jsme je museli nějak vstřebat, prožít, zkrátka – poradit si s nimi.

Pokud nám s tím tehdy pomohl někdo z našeho okolí (rodiče, prarodiče, sourozenci, kamarádi, učitelé,…), pak je vše to pořádku. Jenže to se nestává vždy, že na nás mají rodiče vždy čas a chovají se k nám, jak zrovna potřebujeme my. Naši prarodiče také nejsou vždy nablízku. Sourozenci na to nemusí být vždy ti nejlepší. Kamarádi mají svých starostí dost. A učitelé – to může být kapitola sama o sobě.

Zkrátka v konečném důsledku jsme se v tom plácali sami a hold nějak to přežili.

 

Jenomže to v nás zůstalo a co s tím

Zůstalo to vše ve formě zranění. Naše zraněné vnitřní dítě nespí, neodešlo někam, kdo ví kam, je v nás. Ano, je stále v nás. Navenek se projevuje nezdravými projevy. At už to jsou výbuchy hněvu, stavy úzkosti, potlačování svých emocí. Nedovolíme si prožít své emoce nebo naopak reagujeme přehnaně. Bojíme se odmítnutí, naše sebedůvěra je malá a bojíme se stát za svými názory, potřebami, za sebou samými.

Je potřeba si uvědomit, že naše vnitřní dítě má dvě polohy. Dle Johna Bradshawa (kniha Návrat domů) je to takto:

 1. Přirozené dítě – To se projevuje ve chvílích, kdy jsme spontánní, kreativní, v úžasu nad krásou nebo když máme záchvat smíchu, …
 2. Zraněné dítě – To se projevuje, když se cítíme ohroženi, přehnaně reagujeme, máme strach, záchvat vzteku, trucujeme, podvádíme, lžeme, jsme na někom/něčem závislí, manipulujeme lidmi, …

Naše zraněné dítě a to, jak se projevuje, nám bezesporu přináší v našem životě problémy. proto je potřeba jej uzdravit.

 

Jak uzdravíme své vnitřní dítě

V první řadě je potřeba své vnitřní dítě příjmout. Získat si jeho důvěru a krůček po krůčku mu pomoci najit stálý pocit jistoty, bezpečí, péči i ochranu.

Uzdravení vnitřního dítěte je otázka více sezení. Dopředu nelze určit, kolikrát se bude potřeba sejít, aby bylo vaše vnitřní dítě spokojené. S někým se setkáme jen párkrát, ale je možné, že se bude setkávat i jednou měsíčně po celý rok. Budete dostávat i možnost pokračovat se svým vnitřním dítětem sami a na dalším sezení si o tom promluvíme.

Sami budete vnímat změny jak na sobě, tak i ve vašem okolí, protože přávě okolí je zrcadlem. Z principu – Stejné přitahuje stejné – to ani jinak být nemůže.

 

Chcete se před terapií dovědět více, pak tedy zavítejte na můj blog, kde jsou články přibližující práci s vnitřním dítětem.

Inspirací pro vás mohou být i příběhy z praxe.

 

Objednat se na terapii

Budeme se scházet online. Můžeme využít Facebook videohovor, WhatsApp videohovor nebo Scype videohovor. Připravte se na 1 hodinu, kdy je potřeba, aby nás nikdo nerušil. V tu dobu Vám budu plně k dispozici a budu zde jen pro Vás.

Výhody online setkání jsou pro Vás už v tom, že nikam za mnou nemusíte cestovat,  Online terapie funguje stejně dobře jako při setkání tváří v tvář. Ba naopak je právě pro Vás lepší, protože nejenže ušetříte čas, ale koneckonců jste v pohodlí domova. Naplánování online setkání je v řádu dnů, nanejvýše jednoho týdne.

 

Cena: 

Online terapie  je honorována 1.500,- Kč/hod.

 

Jako terapeut už pracuji mnoho let a po celou dobu zachovávám mlčenlivost. Naše sezení nijak nenahrávám, nezapisuji a tedy ani nearchivuji. Etický kodex terapeuta je pro mne zásadním pilířem při mé práci.

 

 

Objednat se můžete zde:

   

  Potřebujete se objednat akutně nebo se chcete se mnou spojit jinak, pak mi napište zprávu. V pravém dolním rohu najdete možnost rychlého chatu. Nejsem-li přítomná nebo se věnuji jinému klientovi, prosím o strpení. Odpovím, jakmile to bude možné.

   

  Obr. k vnitřní dítě - PeralTreGeo
  Obr. k vnitřní dítě – PeralTreGeo